VIZITKY - POLYPRINT

Prejsť na obsah
vizitky
Široká ponuka vizitiek na ekologickom
či kreatívnom papieri, alebo z plastu
Nakonfigurujte si vizitky podľa vášho vkusu a potrieb.
Obratom Vám zašleme cenovú kalkuláciu.

Tip


Tip


Tip


Tip
Vaše údaje

Tip

Rozmer vizitky
Normalizovaný rozmer vizitiek je 90x50mm prípadne 85x50mm. Najpopulárnejší sa ale stáva rozmer 85x55 mm. Je to rozmer vo veľkosti krteditnej karty. V súčasnosti je teda väčšina vizitiek v rozmere 85x55 mm.

Materiál - papier
Ideálny materiál pre tlač vizitiek je s plošnou hmotnosťou 250 - 350g/m2. Na luxusnejšie vizitky je vhodný aj štruktúrovaný papier. Pri jednoduchej grafike môže byť skvelou voľbou. Pri plnofarenje potlači alebo sýtejších farbách potlače však môže spôsobovať nedokonalosti pokrytia alebo "nesúvislú farbu".

Povrchová úprava - laminácia
Laminácia je vhodná iba pri plnom, neštruktúrovanom papieri. Vizitky tlačené na kreatívny papiery preto neodporúčame laminovať resp. je to nevhodné.

Povrchová úprava - lakovanie
Parciálny lak je vrstva transparentného laku tlačená lokálne na určitú časť grafiky alebo ako samostatná vrstva. Lak vinikne iba ak je účelovo a premyslene aplikovaný. Parciálny lak je vhodný na zvýraznenie grafiky ako je logo, meno a podobne. Ideálne riešenie pre nanášanie vrstvy parciálneho laku je vytvorenie štruktúry alebo vzoru.

Doplnenie alebo zvýraznenie - razba
Spôsob pridania hodnoty akémukoľvek tlačovému materiálu je razba. Jedná sa o vtlačenie textu alebo inej grafiky pomocou tlaku a fólie. Existuje slepotlač a plochá razba s farebnou alebo metalickou fóliou za tepla. Razba fóliou je spravidla menej vtlačená do papiera, na rodiel od slepotlače kde ide hlavne o reliéfne vyniknutie grafiky. Slepotlač v prevedení embos je, keď grafika vystupuje z papiera a debos, kde je grafika vtlačená dnu. Slepotlač je výraznejšia na pohľad a aj na dotyk. Zložité grafické návrhy sa dajú raziť taktiež viacúrovňovou slepotlačou. Pri tepelnej razbe fóliou existuje na výber množstvo odtieňov, či už metalických alebo matných pigmentových fólií.
Návrat na obsah